Boru Bükme Makine Modelleri

Boru Bükme Makine Modelleri

Herhangi bir şekil ve tasarıma sahip olan boruların yeniden şekillendirilmesi işlemini boru bükme makinesi ile yapmak mümkündür. Boru bükme makinaları kullanım amaçlarına göre değişik tasarım ve ebatlarda üretilebilir. Kullanım amacı ne ise mutlaka ona göre bir makina tercihi yapılması gerekir. Makina modelleri değişik gösterir. En çok tercih edilen modelleri aşağıda görebilirsiniz. Liv makina bu konu da size profesyonel bir hizmet verir, siz de iletişim kurarak, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

En çok Tercih Edilen Boru Bükme Makinaları

En çok tercih edilen boru bükme makinası modelleri elektrikli ve manuel olarak seçeneklere ayrılır. Hidrolik, mekanik, üç toplu, çift kafa ve manuel boru bükme makinaları oldukça yaygın olarak kullanılır. Bu makinaların hepsinin ayrı bir uygulama şekli vardır. Çekerek bükme uygulaması bükme kalıbı ile mengene arasına borunun sıkıştırılması ile yapılır. Bu parçalar bükme milinin etrafında döner ve kalıbın üzerine sarar. Genel de doğru makina seçimi yapıldığında başarılı sonuç veren bir uygulama şeklidir. Satarak bükme çekerek büküm uygulamasına benzer şekilde yapılır. Burada farklı olan, kaygan bir kızak kullanılmıştır. Boruyu kalıbın yarıçapı oranında büker.

Basarak boru bükme işlemi de sıklıkla tercih edilir. Büküm için kullanılan makine, manuel olarak silindir üzerine bastırılır. Bur da radyusun çevresinde dönerek, borunun bükülmesine yardımcı olur. Bu genel olarak büyük çaplı ürünlerde tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca et kalındığının da fazla olması gerekir. Makaralı bükme yöntemi, yüksek büküm yapılacak olan ürünlerde tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem ile silindir ve sabit olan makaranın dönüşü haricinde basarak büküm yöntemi ile aynıdır.

Boru Bükme Makinesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boru bükme makinası alınırken, bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Makinanın kaliteli olması ve dayanıklı bir şekilde üretilmesi önemlidir. Kaliteli ürünler her zaman, ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ayrıca makine gücü de önemlidir. Son olarak da hangi amaçla kullanılacaksa ona göre bir seçim yapılmalıdır. Liv makina bu konuda profesyonel hizmet verir, siz de tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın