Crazy Deri Nedir

Crazy deri, pek çok farklı deri ürününde yaygın olarak kullanılmaktadır. Veyer deri ithalatı yaptığından ötürü bu materyalle de yaygın olarak uğraşmaktadır. Pek çok kişi bu derinin nasıl imal edildiği ve nereden temin işleminin gerçekleştirildiği gibi konularda fikir sahibi olmamaktadır. Crazy deri olarak bilinen materyallerin bir tür sığır derisi olduğu bilinmelidir.

Crazy Derisi Nasıl Yapılır?

Çılgın at derisi olarak da adlandırılan crazy deri hususunda cilalı ve sırçalı olan derinin yüzeyinin daha da güçlendirilmesi işlemi uygulanmaktadır. Derinin var olan doğal renginin değişmesi ve daha eskimiş bir görünümün ortaya çıkması hali izlenebilecektir. Yarma deri ile de gerçekleştirilecek olan bu işlemlerle daha hoş bir görüntüyü yakalamak mümkün hale gelebilecektir.

Crazy deri imalatı esnasında birinci sınıf deriler ve keçeler gibi doğal malzemeler kullanılmaktadır. Yüksek kalitede telefon kılıfları, anahtarlıklar ve deri içeren aksesuarları meydana getirmek adına tercih edilmektedir. Aksesuarların daha eski bir görünüm yakalaması noktasında tercih edilebilecektir.

Çılgın At Derisi İsmi Nereden Çıktı?

Crazy derinin danadan imal edilmesine rağmen neden çılgın at derisi denildiği de merak edilen konulardan bir tanesidir. Genel olarak bu şekilde bir ismin ortaya çıkması eyerlerde kullanılıyor olmasından dolayı ortaya çıkan bir konu olmasıdır.

Çılgın at derisi, toptan deri hususunda öne çıkan Veyer tarafından da hayata geçirilebilmektedir. Genel olarak mat kaplamalara sahip ve deri yüzeyinde çift renksiz kaplamaları barındırmasıyla öne çıkmaktadır. Genel olarak sığır derisi ve buffalo derisinden imal edildiği ifade edilmektedir.

Crazy Deri Avantajları Nelerdir?

Crazy deriler son derecede avantajlı, dayanıklı, güçlü ve erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilebilecektir. Deriye uygulanan cilalarla beraber bu unsurun su geçirmezlik özelliğini kazanması gibi bir gelişme yaşanması hali kendini gösterecektir.

Crazy Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

Crazy deri lekelendiğinde hafif nemli bezler kullanmakta fayda vardır. Öte yandan kimyasal madde içeren ürünlerin kullanılmaması gerektiği belirtilmektedir. Bunun yerine deri kremleri ya da saç kremleri temizleme işlemleri için son derecede uygun şartlar altında gerekli sonuçları sağlayabilecek yapıda da yer almaktadır.

Bir cevap yazın