Eminevim Araba Alım Aşamaları Nelerdir

Eminevim Araba Alım Aşamaları Nelerdir?

Eminevim çoğu zaman ev alma konusunda yardımcı olan bir sistem gibi gözükse de bu güzel sistem aracılığı ile araba almanız da mümkün. Hiçbir faiz ödemeden arabanızı edinebileceğiniz bu sistem sayesinde sizde hayallerinizde ki arabayı kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Eminevim araba alma aşamaları şu şekilde ilerliyor:

  • Eminevim ve Eminoto şubelerine giderek sisteme dâhil olmak için başvuru yapılır.
  • Görevlinin bilgilendirmesi dâhilinde kaç TL tutarında bir araç alımı istenildiğine karar verilir.
  • Sisteme, istediği miktar doğrultusunda bir aracın alımı için giriş yapılır.
  • Görevli ile satın almak istenilen aracın taksitlerinin kaç ayda ödeneceğine karar verilir. (Eminoto sisteminde 20 aydan 40 aya kadar taksitlerle araç alımı mümkündür.)
  • Taksit sayısı kadar kişi sayısı ile gruba girilir. Grupta yer alan kişi sayısına bağlı olarak aracın ne zaman alınacağı belli olur. 20 ay vade ile alınan araçlar için 20 kişilik, 40 ay vade ile alınan araçlar için 40 kişilik gruplar oluşturulur.
  • Grupta yer alan katılımcıların ödedikleri toplam miktar, gruba giren kişilerin satın almak istediği toplam miktar ile aynıdır.
  • Ödenen aylık tutar ortak havuzda toplanmaktadır. Toplanan tutar ile her ay grup içerisinden 1 kişinin aracı alınır. Noter huzurunda yapılacak çekiliş ile her ay alacak kişi seçilir.

Bu sisteme giriş sırasında peşinat ödemek zorunluluğu vardır. Peşinat, ödenmesi gereken toplam tutardan düşülür. Kalan miktar, kişinin seçtiği taksit miktarına bölünür. Kişinin ödeyeceği aylık tutar, peşinatına ve ödemek istediği taksit miktarına göre farklılık gösterir.

Eminevim Araba Alım Sistemleri Nelerdir?

Eminevim araba alımında 2 farklı şekilde araç alım sırası belirlenir.

Kura çekilerek belirleme: Grupta yer alan herkesin eşit taksit ödemesi durumunda kura çekerek araç alımları belirlenir. Kura ile taksitlerin başında herkesin hangi ay aracını alacağına karar verilir.

Sıralı belirleme: Yapılan taksitlendirme ve ödenen peşinatlar esaslar alınarak kişilerin araçlarını hangi sıra ile alacağı seçilir. Araç alımı yaparken grup içinde yer alan kişiler, ödedikleri peşinata göre gruplandırılır. En fazla peşinat ödeyen kişi aracını en önce alır. Bu şekilde ilerleyerek vade sonuna kadar başvuran her birey sırayla aracına kavuşur. Eminevim aracılığı ile araba satın almak isterseniz daha fazla bilgi için mutlaka https://www.finanskredisi.com/ web adresini incelemelisiniz.

Bir cevap yazın