Google Arama Motoru

Google Arama Motoru

Google, 1998 yılında çıkartılmış olan bir arama motoru platformudur. Google, Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan bir arama motoru halinde yerini almaktadır. Arama motorları arasında ilk sırada yerini almakta olan Google, arama motoru haricinde de birçok hizmet sunmaktadır. SEO çalışmalarının da bir dahili olarak Google SEO hizmeti verirken bunun yanı sıra çeviri ve birçok farklı faaliyetlerde hizmet vermektedir. 2005 yılında en çok kullanıcıya sahip olan arama motoru rekorunu kırıp, skoru kazanmış olan Google arama motoru dünya üzerinde %76 oranında bir kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle kullanımda olan Google SEO hizmeti en çok kullanımda olan hizmetler arasında ilk sırada yerini korumaktadır.

SEO Çalışmaları Kaç Adımdan Oluşmaktadır?

Arama motoru optimizasyon çalışmaları olarak da bilinmekte olan SEO çalışmaları farklı alanlarda birçok çalışmalara ait olan çalışmalardır. Bir SEO çalışması yapılmış olan internet sayfasının alt yapısı oldukça sağlam olarak bulunacakken aynı zamanda da diğer internet sayfaları arasında kolaylıkla ön plana çıkmış olacaktır. Bir internet sayfasının ön planda yer alıyor olmasının olumlu geri dönüşü ve verimliliği oldukça fazla olacaktır. Tıklanma sayısının fazlalığı, sayfanın üst sıralarda yer alıyor olması gibi durumlar sayfa için olumlu olan durumlar arasında yerini almaktadır. Ancak tıklanma sayılarının bir süre sonra sayfada yoğunluk oluşturması sayfa hızını düşürebilme riskine sokacağından dolayı sayfanın hız seviyelerinin testi sürekli olarak ölçülmeli, güncel olarak tutulmalıdır.

Organik Trafik Nedir?

Organik trafik, sayfaya hiçbir şekilde işlem yapımı olmadan kullanıcıların kendiliğinden oluşturmuş oldukları dijital sayfa yoğunluğudur. Organik trafik oluşumunun gerçekleşebilmesi için bir internet sitesinin oldukça ön planda olan bir internet sayfası olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu internet sayfasının SEO çalışmalarının tam bir şekilde bulunuyor olması da organik trafik oluşumunu sağlayacaktır. Organik trafik oluşumu sayfa için oldukça olumlu ve faydalı bir durum halindedir. Organik trafiği fazla bir şekilde olan bir internet sayfası üzerinde oldukça yüksek popülarite yer almaktadır. Sayfa adına oldukça verimli bir trafik oluşturacak olan bu trafik sonrasında belirli zamanlarda sayfanın hız testi ve hız ölçümlerinin de yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın