Hollywood Smile

Hollywood Smile

Her birey harika bir gülüşe sahip olmak ister. Hollywood Smile olarak adlandırılan işlem kişinin hem gülüşünü estetik bir hale getirmeyi hem de fonksiyonlarını kaybetmiş dişlerin görevlerini daha iyi yerine getirmesini amaçlamaktadır.

Bireyin yaşadığı ağız ve diş sağlığı problemlerinin tamamı tespit edilir ve yaşına, cinsiyetine, beklentilerine uygun bir gülüş tasarımı planlaması yapılır.

Bireyde Hollywood Smile gülüş tasarımı için veneer kaplama, dental implant, diş beyazlatma gibi pek çok farklı işlem yapılabilir. Hangi uygulamanın yapılacağına diş hekimi ile hasta birlikte karar verirler.

Günümüz teknolojisinde bireyler bu işlemlerin sonucunu uygulama öncesinde ve hatta ilk seansta bile öğrenebilmektedir. Bilgisayar teknolojisi sayesinde diş hekimleri bireylere yapmak istedikleri uygulamaları ve sonuçta nasıl bir görünüm elde edileceğini gösterir. Bu sayede hastanın da kendi gülüş tasarımının nasıl olmasını istediğine karar verme, yorum yapabilme, isteklerini belirtme şansı olur.

Hollywood Smile gülüş tasarımı planlaması yapılırken yüz hatları, bireyin yaşı, nasıl bir diş tasarımına sahip olmak istediği, dudak yapısı vb. pek çok farklı yapı önemlidir.

Hollywood Smile Tasarımında En Çok Yapılan İşlemler

Hollywood Smile tasarımında en çok yapılan işlemler şu şekildedir:

  • Diş beyazlatma
  • Porselen veneer kaplama
  • Dental implant uygulaması

Diş Beyazlatma

Ofis tipi ve ev tipi olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilen diş beyazlatma işlemi Hollywood Smile dizaynında ciddi bir öneme sahiptir. Kişiler nasıl bir diş tasarımına sahip olmak istiyor olursa olsun mutlaka ki gülüşünün bembeyaz olmasını talep edecektir.

Porselen Veneer Kaplama

Porselen veneer kaplama dişlerin dış kısmında milimlik aşındırma yapılarak üst kısmına yaprak porselenlerin yapıştırılması şeklinde uygulanmaktadır.

Bu sayede kişide kırık, çatlak, çapraşık vb. pek çok diş problemi çok kolay bir şekilde giderilebilmektedir.

Dental İmplant Uygulaması

Hollywood Smile dizaynında önem kazanan uygulamalardan biri de dental implant uygulamasıdır. Eksik olan dişlerin tamamlanabilmesi için sıklıkla uygulanan bir tekniktir. Bu teknik sayesinde istenilen tasarımda diş yapılarak eksik olan bölgeye yerleştirilir.

Bu sayede sadece estetiklik değil bunun dışında fonksiyonunu diğer uygulamalara göre kat be kat daha iyi yerine getiren diş yapısına sahip olunur.

Bir cevap yazın