Instagram hikaye müzik ekleme nasıl yapılır?

Instagram hikaye müzik ekleme nasıl yapılır?

Ülkemizdeki kullanıcılar binlerce şarkıdan oluşan kütüphaneyi kullanarak hikayelerine müzikler ekleyebiliyor. Bu sayede müzikli hikayeler için ayrıca video kaydı yapmaya veya video düzenleme programları kullanmaya gerek kalmadı.

Birini etiketlemek kadar basit olan bu işlem yani Instagram müzikli story sayesinde daha keyifli paylaşımlar yapabiliyorsunuz.

Sunulan müziklerin tamamı lisanslı olduğu için ses kaliteli oldukça iyi seviyede. Bu sayede arka planda müzik açılarak çekilen hikayelere kıyasla çok daha kaliteli. Kullanıcılara sunulan tek avantaj ses değil. Aynı zamanda eklediğiniz parçanın sözlerinin ekranda görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz.

Instagram hikaye müzik ekleme

– iOS veya Android farketmeksizin, Instagram uygulamasını açın ve sol üst kısımdaki “Kamera” simgesine dokunarak Instagram Hikayeler’e geçiş yapın.

– Hikayeyi oluşturduktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “Çıkartmalar” simgesine ve ardından Müzik etiketine dokunun.

– Bu bölümde popüler müziklerden birisini seçebilir veya arama bölümünü kullanarak eklemek istediğiniz müziğin kütüphanede olup olmadığını görebilirsiniz.

– Hikayeye eklemeden önce bu kısımda müziğin önizlemesini dinleyebilirsiniz. Eklemek ve müzik üzerinde değişiklikler yapmak için üzerine dokunmanız yeterli.

Kaynak: blog-genel.com

Bir cevap yazın