iOS 14: AirPods otomatik geçiş nasıl kapatılır?

iOS 14: AirPods otomatik geçiş nasıl kapatılır?

iPhone ve iPad’i standart bir şekilde kullanıyorsanız, AirPods otomatik geçişi çok kullanışlı bir özellik olarak görünüyor. iPad’de video oynatırken telefonunuzda müzik dinlemek gibi aygıtlarınızı aynı anda sıklıkla kullanan biriyseniz, otomatik geçiş bu noktada sıkıntı yaratabilir.

Otomatik anahtar ayarı, cihaz bazında değiştirilebilir. Örneğin, AirPod’larınızın telefonunuza otomatik olarak bağlanmasını önlemek istiyorsanız şu adımları izlemelisiniz:

– AirPod’larınızı iPhone’a bağlayın.
Ayarları açın.
Bluetooth‘a dokunun.
– AirPod’larınızı bağlı cihazlar listesinde bulun ve satırın sağındaki küçük (i) düğmeye basın.
– ‘Bu iPhone’a bağlan‘ ayarına dokunun.
– Ayarı ‘Otomatik Olarak’ yerine ‘Bu iPhone’a En Son Bağlandığında‘ olarak değiştirin.

Sahip olduğunuz ve AirPods için otomatik geçişi devre dışı bırakmak istediğiniz her cihaz için bu adımları tekrarlayın. Otomatik geçiş, iOS 14 çalıştıran tüm iPhone ve iPad’lerde ve Big Sur çalıştıran Mac’lerde destekleniyor.

‘Bu iPhone’a En Son Bağlandığında’, AirPod’ların yalnızca aynı cihaza önceden bağlanmışlarsa cihaza bağlanacağı anlamına gelir. Örneğin, AirPod’larınızı telefonunuzla yatmadan önce kullanıyorsanız, AirPod’larınızı kulaklarınıza koyduğunuzda sabahları otomatik olarak iPhone’a yeniden bağlanmaya çalışacaklar. Bir başka deyişle, otomatik geçiş özelliği gelmeden önceki halde kullanmaya devam edersiniz.

‘Otomatik’ seçeneği ise, AirPod’ların cihazlar arasında geçici olarak geçiş yapmasına izin veren yeni varsayılan davranıştır. Örneğin, AirPod’larınız iPad’inize bağlıysa ve ardından iPhone’unuzun Müzik uygulamasında Oynat’a basarsanız, AirPod’lar iPad yerine iPhone’a bağlanır. AirPod’lar geçiş yaparken iPad’inizde bir video izliyorsanız, video otomatik olarak duraklatılacaktır.

Kaynak: istemci.com

Bir cevap yazın