Pep Guardiola’nın Yeni Sağ Kolu Belli Oldu

Pep Guardiola’nın yeni sağ kolu belli oldu

Juanma Lillo’nun Katar Ligi takımı el-Sadd’a gitmesi ile beraber Manchester City yedek kulübesinde bir koltuk boş kaldı. Fakat bu boşluk çok uzun sürmedi. Premier Lig ekibinin başarılı teknik direktörü Pep Guardiola’nın yeni sağ kolu belli oldu.

Enzo Maresca, Juanma Lillo’nun yerine geldi

Serie B takımlarından Parma’nın teknik direktörü olarak hayal kırıklığı yaratan bir dönemin ardından Manchester City ikinci teknik adamı olmaya hazırlanan eski Sevilla orta sahası Enzo Maresca, Lillo’nun bıraktığı boşluğu hızlı bir şekilde doldurdu.

37 yaşında Hellas Verona takımında futbola veda eden Maresca, saha arkasında da oldukça deneyimli bir isim haline geldi. İlk olarak Fulvio Fiorin’in yanında, Ascoli’de çalışmaya başlayan Maresca; sonrasında Sevilla’da Vincenzo Montella ile birlikte çalıştı. Bir sonraki durağı ise Premier Lig’in köklü ekiplerinden West Ham oldu. Manuel Pellegrini ile uyumlu şekilde geçirdiği bir sezonun ardından ise Manchester’a geldi.

Bahis sitesi kiralama son derece en iyi siteler 24 saat ulaşabilirsiniz.

Lillo’dan veda açıklaması

Katar ekibine transfer olan Lillo, iki sezonda iki şampiyonluğa imza atan ekipten ayrılma kararı alması üzerine yaptığı açıklamada, yaşadığı deneyimin oldukça özel ve keyifli olduğunu ifade etti: “Manchester City’de geçirdiğim zaman kariyerimin en keyifli dönemlerinden biriydi. Pep, soyunma odası personelleri ve bu oyuncu grupları ile çalışmak büyük bir zevkti. Umarım sahada elde ettiğimiz muhteşem başarılara ufak da olsa bir katkım olmuştur. Kulübe önümüzdeki dönem adına en iyi dileklerimi sunuyorum. Tüm hedeflerini gerçekleştirebileceklerini düşünüyorum.”

Bir cevap yazın