Politik Bir Komedi Olan Terminal Filmi

Politik Bir Komedi Olan Terminal Filmi

Terminal, Netflix platformu üzerinde yer almakta olan politik komedi ve drama dizisidir. Başrol koltuğunda Tom Hanks ismi yer almaktadır. Film ilk olarak 10 Eylül 2004 tarihinde, Türkiye’de vizyona girmiş olan bir filmdir. Özellikle Netflix platformunda oldukça ilgi ören bir film olan Terminal’in yönetmen koltuğunda Steven Spielberg bulunuyor. Terminal filmi toplamda 2 saat 8 dakika süren bir filmdir. Asıl dili İngilizce olan Terminal filminin Netflix platformu üzerinde farklı dillere çevirisi yapıldığı da biliniyor. Çevirisi yapılan Terminal aynı zamanda alt yazılı olarak da sunulmuştur. Filme Netflix platformu üzerinden ya da netflix izle, netflix film izle gibi arama etiketleri ile sonuçlanan internet sayfalarından da filme ulaşım sağlanabilmektedir. Netflix platformunda Terminal, romantik komediler ve dramalar arasında yerini almakta olan bir filmdir. Filmin barol kadrosunda önde Tom Hanks isminin bulunması ile Catherina Zeta- Jones ve Stanley Tucci isimleri de aynı koltuğu paylaşmaktadır. Film yapılan tavsiyeler üzerine romantik, iyi hissettiren ve duygusal içerikli bir film olduğu da bilinmektedir. Netflix platformunda filmin Arapça, Yunanca, İngilizce ve Türkçe olarak alt yazılı versiyonları yer alıyor.

Terminal Filminin Konusu Nedir

%90 oranında beğeni toplamış olan Terminal filmi 1988 yılından 2006 yılına dek tam 18 yıl süresince Paris-Charles de Gaulle Havalimanı’nda yaşamakta olan Mehran Karimi Nassri’den de esintilenerek çekilmiş olan bir filmdir. Filmde Amerika Birleşik Devletleri’ne girişi reddedildikten sonra New York’un John F. Kennedy isimli Havalimanı terminalinde mahsur kalmış olan ve aynı zamanda da askeri bir darbe sebebi ile memleketine geri dönüş yapamayan Doğu Avrupa kökenine sahip bir karakteri konu ediniyor.

Netflix Platformuna Nasıl Abone Olunur

Neftlix isimli platform 2016 yılında Türkiye ile tanışmış olan bir platformdur. Platform üzerinde 15.000’den daha fazla içerik yer almaktadır. Platform her yaşa, 7’de 70’e kadar hitap edebilen bir platformdur. İçerisinde dizi, film, belgesel bakımından oldukça zengindir. Platforma üye olmak için yapılması gereken birkaç işlem vardır. Öncelikle Netflix’e abonelik işlemleri platformun resmi sitesinden gerçekleşiyor. Platformun resmi sitesinden birkaç kolay adımda üyelik yapılmasının üzerine son adımda kullanıcıdan bir ücret talep edilir. Talep edilmiş olan bu ücret sabit bir fiyat olmayıp, çokça seçenekleri bulunan bir ücrettir. Ücretin ödenmesi ile kullanıcı adı ve şifre oluşturulur. Bu sayede Netflix platformuna istenen zamanda ve istenen cihaz üzerinden, istenen içeriğe erişim sağlamak oldukça kolay olacaktır.

Bir cevap yazın