Ruben Ribeiro Hatayspora Devam Dedi

Ruben Ribeiro Hatayspora Devam Dedi

Portekiz asıllı kanat pozisyonunda harikalar yaratan Ribeiro Portekiz liginde kayda geçirdiği başarılı istatistikleri ile yetenekli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Süper ligde oynadığı 4 hafta oynadıktan sonra Ömer Erdoğan oynadığı mevkide değişiklik yaparak verimini arttıracağını düşünmüştü. On numara ve kanat oynadığında takıma istenilen katkıyı veremeyen oyuncu savunma önünde karşı tarafın hücumlarını baskılamak ve aldığı topları hızlı bir biçimde karşı tarafa sürmek için konumlandırıldığında beklenen faydayı vermeye başladı.

Disiplin konusunda bazı problemler yaşayan oyuncu açısından oyuna kendi kurallarını tam olarak yansıtma amacındaki teknik direktör son derece etkili bir verim verdi. Teknik direktör oyun alanında dar alanda kısa paslaşmalar ile oyunun omurgasını belirlerken Ribeiro’yu oyun alanını genişletmesi için uzun toplarda kullanmaktadır.

Ruben Ribeiro’nun Hatayspor Sözleşmesi

Bilindiği üzere Portekizli futbolcu 2 senedir Hatayspor’da top koşturmaktaydı. Sözleşmenin sonuna gelmesi hasebiyle gelen teklifleri veyahut da konumunu değerlendiren Ribeiro Hatayspor’da kalmayı tercih etmişti. Sözleşmesini 2 yıl daha uzatarak 36 yaşına kadar burada kalmaya devam etmeyi planlıyor. Totalde 31 adet maç içerisinde forma terletmiş futbolcu 2 kere topu ağlarla buluşturmuştur. Taraftarium24 adresinin yorumlarında görülebileceği gibi taraftarın oyun içerisinde adaptasyon sorunu yaşaması ve hatalar yapması sonucu rahatsızlığı mevcuttu.

Canlı maç izle sitesinde yazılanlara göre 34 yaşındaki futbolcu takıma katkı yapmaktan ziyade genel oyun çatısını bozmaktaydı. Ancak son sürece girildiğinde teknik adamın becerisi ve profesyonelliği sayesinde oyuncu takıma entegre edilebilmiştir. Bunun da getirisi olarak taraftar memnuniyeti artarak sözleşmenin uzatılmasına karar verilmiştir.

Ribeiro Takımda Tekrar Parladı

Son maçlarda gösterdiği hırslı oyun sayesinde takdirleri toplamıştır. Yaptığı hataları azalttığı gözlenen oyuncu takımda tekrardan parıldamaya başlamıştır. Defans önünden oyun kurucu özelliğini geliştirerek takımın oyun stiline ciddi katkı sunuyor. Bunun yanında tüm maç boyunca oyunda kalabilmesi ile gerek press yapması gerekse gelen hücumları seri bir şekilde kesmesi ile ileride oynayan oyuncuların geri gelerek yorulmasının önüne geçiyor. İlerde oynayan oyuncuların güven duydukları tecrübeli topçu ileriye doğru ve zamanlı pas atarak gol kaydetmelerinde başlatıcı vuruşu sık sık yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri