Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

Günümüzde her şeker hastası kişiler sertleşme bozukluğu adayıdır. Şeker hastalığı, kronik ve uzun vadeli bir hastalıktır. Bazı hastaların şeker hastalığına karşı bir direnci olmaktadır. Bazı hastalar hastalığını, tedaviyi kabul etmemektedir. Uzun vadede kontrolsüz kalan şeker hastalarında sertleşme bozukluğu doktorların sıklıkla karşılaştıkları şikayetler arasında yer almaktadır.

 Şeker Hastalarının Dikkate Alması Gereken Hususlar;

 – Hastalığı kabullenmek

 – Hastalığın takibini yaptırmak

 – Tedavi olmak

 – İlaçları düzenli kullanmak

 – Düzenli spor yapmak

 – Diyetlere uymak

 Hastalar bu konuda daha detaylı bilgi almak için Mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirler.

 Hastaların Tedavi Konusunda Çıkardığı Sorunlar

 İnsan doğası gereği kötüyü kendine yakıştıramamaktadır. Bazı kesim hastalar, hastalığa direnç gösterip hastalığı kabul etmemektedir. Şeker hastaları bazen bu hastalığa 15-20 boyunca sahip olabilmektedir. Hasta 6 ay, 1 yıl hiçbir tedavi almadan kan şekeri 300’lerde olmasına rağmen bu şekilde gezmektedir. Hasta aslında böyle yapmakla bu sıkıntılı süre zarfında dokularına, sinirlerine ve damarlarına zarar vermektedir. Bunun sonucunda o dönemde hastada ciddi bir sertleşme bozukluğu, kalp sıkıntısı meydana gelebilmektedir.

 Şeker Hastalığında Sertleşme Bozukluğunda Neler Yapılmaktadır ?

 Bakıldığında şeker hastası erkeklerde cinsel sorunlar nasıl çözülebilir sorusuna cevap niteliğinde şunlar söylenebilir: En başta insanlar şeker hastalığında sertleşme probleminin geçici olup olmadığını öğrenmek istemektedir. Ne yazık ki şeker hastalığında sertleşme sorunu kendi kendine çözülememektedir. Hastalara genellikle tedavi noktasında basamak basamak şu şekilde yaklaşılmaktadır;

 – Ağız yoluyla alınabilecek ilaç tedavisi

 – Testesteron terapisi

 – Vakum cihazı önerileri

 – Bitkisel takviye edici özelliğinde besin önerileri

 – Cinsel terapi tedavisi

 – Hastanın eşiyle arasındaki uyumu organize etmek

 – Penis içerisine iğne tedavisi

 – Şok dalgası terapisi

 Hasta eğer bunlardan da fayda görmezse en son seçenek olarak mutluluk çubuğu yani penis protezi ameliyatı uygulanmaktadır.

 Mutluluk Çubuğu/Penis Protezi Ameliyatı

 Penis protezi operasyonla yapılmaktadır. Operasyondan sonra hastada gözle görülür şekilde protez takıldığı anlaşılmamaktadır. Operasyon yaklaşık 30-45 dk civarında sürmektedir. Bu işlemlerden sonra hasta ertesi gün taburcu olabilmektedir. Minimal riske sahip olan mutluluk çubuğu ameliyatı çok riskli bir ameliyat değildir. Birçok şeker hastalarında bu tedavi türü uygulanmaktadır. Evlenmek isteyen genç hastalar bu şekilde tedavi olarak mutlu mesut bir şekilde ayrılabilmektedir.

 Doktor tercihi çok önem arz etmektedir. Ameliyattan önce mutlaka bununla ilgili siteler ziyaret edilmeli. kaliteli hekimlere başvuru yapılması gerekmektedir. Bizimle iletişime geçerek aklınızdaki sorulara cevap alabilirsiniz.

Bir cevap yazın