Takipçiye İhtiyaç Duyulma Sebepleri

Günlük hayatın artık vazgeçilmezi olan Instagram sadece fotoğraf paylaşmanın, video izlemenin yeri olmadığını seviyesini yukarılara taşıyan bir sosyal medya ağı haline geldiğini göstermektedir. Reklam verilen, alışveriş yapılan, dm üzerinden görüşmelerin olduğu bir platform olmuştur. Pazarlama alanında ise birçok kademe atlamış bu işin merci olma konumuna gelmiştir.

İnstagram dijital ortamda konum noktasında değer kazanmasıyla Instagram takipçi satın al seçeneğiyle böylelikle değerlendirilme listesine girmiştir. Takipçi satın al seçeneği ise takipçi sayısını arttırarak tanınmış kişilerin çoğalmasında rol oynamıştır.

Takipçiye ihtiyaç duyma sebeplerini ise şu şekilde sıralayabiliriz

 1. Takipçi sayısının artırılmasında temel sebepler, tanınmak ve prestij sahibi olmaktır. 
 2. Takipçi sayısının fazla olması daha fazla merak uyandırır. Keşfet sayfasına takipçi sayısı çok olan hesaplar düşer. Böylelikle daha fazla göz önünde olmasıyla tıklanma sayısının artmasını sağlar. 
 3. Keşfet böylece yeni takipçiler için davetiye niteliği taşır. 
 4. Satılacak olan bir ürünün daha fazla kişiye sunulur. Alıcı sayısını yükseltir. 

Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Hangi Koşullar Sağlanmalı

İnstagram takipçi satın al paketini kullanmak biraz beceri ve dikkat gerektirir. 

 • Sürekli olarak avantajlarından faydalanmak adınadır. 
 • Bu sebeple doğru firmalarla çalışıp gerçek takipçi edinmek için araştırma yapılmalıdır.

Gerçek takipçi yeni bir kitle çok fazla beğeni ve yorum yapma ve sürekli etkileşim halinde olunması gereken kişilerdir. 

 • Sayfa içerisinde paylaşımların olması ve paylaşımlara karşılık beğeni, yorum yapma, izleme gibi durumların karşılık verilmesi denge çerçevesinde olmalıdır. 

İnstagram’ da Başarılı Nasıl Olunur? 

 1. Takipçi satın al paketini şirket yöneticileri ve sosyal medya uzmanları sıklıkla kullanmaktadırlar. 
 2. Böylelikle marka adını duyurmak, satışlarını arttırmak ve geniş kitleye hitap edecek düzeyde olmayı istemeleridir. 
 3. Sayfanın daha çok albenisinin olması için özenle hazırlanan yazılar, sayfanın görsel kalitesinin yüksek olması, değer taşıyan hashtaglar, reklam içerikli olması gerekmektedir. 
 4. Erişimi kolay olması, ihtiyaca yönelik olması, kalıcılığı arttırması, yapıcı olması gereklidir. 
 5. Sosyal medya uzmanları ile sürekli olarak iletişim halinde olup uzmanlarından destek alınmalıdır. 

Takipçi sayısını arttırma düşüncesiyle yola çıkılarak bunun yanı sıra profil düzeni ve profilin güncellenmesi de yapılmalıdır. 

Hesap, erişime kolaylıkla ulaşılabilir olmalıdır. Kişiler ulaşmak istedikleri zaman sorun yaşamadan ulaşabilirler güvenilir nitelik kazanır. Bu sebeple hesap açık ve net bilgiler eşliğinde sunuma açık hale gelmelidir.

Hem hesap sayfasında reklam sunulmasına izin verilmesiyle hem reklamın ürünlerinin ekrana yansımasıyla birçok kişiye ulaşması konusunda aracı niteliği taşıdığı için kişi her iki yönden de para kazanmaktadır.

TR Medya kolay erişim sağlanarak hem hızlı hizmet sunar hem de  müşterinin ihtiyacına cevap vermektedir. Tecrübesiyle ya da sosyal medyaya tam hakim olmasıyla ve  yardımcı olmasıyla müşterinin yüzünü güldürmektedir. Shipy güvencesiyle ödeme sağlanmaktadır. 

Bir cevap yazın