Teknik SEO Nedir? Teknik Arama Motoru Optimizasyonu

Teknik SEO, ağırlıklı olarak görünmeyen içerik ve uygulamalarla ilgilenen süreçler ve teknikler grubudur – algoritmalara aktardığımız bilgiler, görünür içeriğin düzenlenme şekli. Teknik SEO şemsiyesi altına giren onlarca proje varken, çoğu tarayıcı (Deep Crawl, Screaming Frog vb.), Google Search Console (GSC) ve Analytics kullanılarak izlenebilmektedir. Backlink Paketleri Aşağıdakiler, bir sitenin ilerlemesini izlemek için izlenecek ve raporlanacak en iyi beş yöntemdir: Kapsam: – Bu, sitenizin ne kadarının yüzde olarak dizine eklendiğini ve ayrıca ‘taranmış şu anda dizine eklenmemiş’, ‘şu anda dizine eklenmemiş olduğu keşfedildi’ ve ‘yinelenen, gönderilen URL standart olarak seçilmemiş’ gibi metrikleri ifade eder. Bunlar Google Arama Konsolunda bulunabilir ve sitenizin genel dizinde ne kadar iyi performans gösterdiğini ortaya çıkarır ve Google’ın sitenizi ne kadar önemli gördüğüne dair çıkarımlar yapmanıza olanak tanır.

Temel Web Vitals: – yaklaşan CWV güncellemesi nedeniyle veya herhangi bir özel sıralama avantajı nedeniyle değil (zarar vermeyecek olsa da), burada performansınızı izlemek, sitenizin bir dizi farklı metrikte teknik olarak ne kadar iyi performans gösterdiğini ortaya çıkarır. Bir tarayıcıyı bir API ile bağlayarak veya CWV’yi manuel olarak kullanarak bu konuda oldukça iyi raporlama seçenekleri bulabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu Etkin sayfalar: – Bu rapor, bütünün bir yüzdesi olarak sayfalarınızdan hangilerinin trafik aldığını göstermelidir. Büyük e-ticaret sitelerinin dışındaki tarama bütçesi konusunda çok endişeli olmasak da, sitenizdeki trafik almayan sayfalar yeniden yönlendirilmeli, yeniden yazılmalı veya tamamen alakasızlarsa 404 döndürülmelidir.

Bu nedenle, bu aşağıdakilerden biridir: metriklerin her ay düştüğünü görmek güzel. Yanıt kodları: – 404’ler iyi bir SEO maliyetidir – sayfalarınızın artık alakalı olmayan bir kısmı olacaktır. Buradaki sorun, yüksek oranlarda 200 olmayan kodlar, uzun yönlendirme zincirleri ve döngüleri olacak. Yine, en iyi SEO araçlarından ve bildiğim tüm tarayıcılardan bunlarla ilgili raporlar alabilirsiniz. Meta veriler: – meta veriler, verilerinizi tanımlamak için kullandığınız verilerdir ve sayfa başlıkları ve açıklamaları, şemanız, alt öznitelikleriniz ve sitenizin kullanabileceği diğer meta veriler gibi şeyleri kapsar (meta anahtar kelimeler gibi çoğu, artık kullanılabilir, ancak öyleyse: doğru olduğundan veya kaldırıldığından emin olun).

Bir cevap yazın