Yaz Mevsiminde Açık Ayakkabılar Mı Bez Ayakkabılar Mı Daha Uygun

Yaz Mevsiminde Açık Ayakkabılar Mı, Bez Ayakkabılar Mı Daha Uygun?

Bütün insanlar farklı yaşam tarzları benimseseler dahi mevsimlerin varlığına bağlı olarak dönemsel bir biçimde ortaklıklarda buluşmaktadır. Özetle insanların mevsime dayalı olarak yaşayan varlıklar olduğunu ifade etmek oldukça doğrudur. Mevsimsel şartların yaşayışlara giyimi kuşama etkisi doğrudan meydana gelmektedir. Özellikle sıcak havalarda söz konusu giyim kuşam değişmekte, soğuk havalarda da buna uygun etkili hale gelmektedir. Her insan için mevsimsel zorluğun ayırdı kişiseldir. Bu anlamda kış mevsiminin kendine göre zorluklar olduğu gibi yaz mevsimi için aynı durum geçerlidir. Başlıkta da ifade edildiği üzere yaz mevsiminde kullanacak olan materyaller arasında ayakkabı tercihleri de farklı avantaj ve dezavantajları içinde barındırır. Bu noktada açık ve bez ayakkabılar farklı açılardan değerlendirilebilir. Erkek ev terliği dahi olsa yazın kapalı ayakkabı giymeyecek kimseler için bu yönlendirmeler pek de anlamlı olmayacaktır.

Yaz mevsiminde ayakkabı tercih etmek oldukça zorlu bir iştir. Nitekim havanın sıcak olması kapalı olmaya çok da elverişli değildir. Diğer taraftan sıcaktan izole olmak için çaba göstermekte oldukça avantajlıdır. Bu farklı iki bilginin kişisel tercihler noktasında önem kazanacağını ifade etmek daha anlamlı olacaktır. Zira hiçbir şekilde sıcağa tahammülü olmayan insanlar için açık ayakkabıların daha uygun olacağı düşüncesindeyiz. Diğer taraftan yazın tatil noktalarında özellikle kumsal alanlarda açık ayakkabılar ve sandalet grupları oldukça avantajlı ürünlerdir. Diğer taraftan yaz akşamlarında tercih edilebilecek kapalı bez ayakkabılar da hem nefes alan hem de biraz daha günlük kullanımla bütünleşmiş ürünlerdir. Bahsi geçen ürünler arasında kullanım saatlerine bağlı olarak da birtakım değişiklikler olabilir. Kadın terlik modelleri hariç tutularak yazlık ayak giyimi hakkında fikir yürütülmektedir.

Her iki ürün grubu açısından farklı avantajlar mevcuttur. Ancak bilimsel anlamda bez ayakkabıların kullanılması çok daha faydalıdır. Nitekim güneşin zararlı ışınlarından olabildiğince korunmak ayaklar için de geçerli bir durumdur. Ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren ayakkabı ve terlik üreticisi Muya yaz koleksiyonları ile her yaştan her zevke hitap edebilecek ürünler tasarlamakta ve satmaktadır. Bu sayede sağlıklı giyimi temin eden Muya kalitenin adresi olmaktan vazgeçmemiştir.

Bir cevap yazın